Z MOTÝLÍHO DOMU‚ chovatelská stanice papillonů

Smutný archiv

Haf,

dnes mám pro všechny, kteří nám fandili, moc špatnou zprávu. V pátek večer nám zcela nečekaně umřela Arnika. Bude nám moc scházet ! Ty fotografie jsou její poslední.

 

 

 

Haf,

tak od včera už má Arnika otevřená očka ! Moc toho zatím asi nevidí, ale přesto "krásný vzhled je na ten boží svět" a taky na mě a na páníčky. Taky se staví na přední tlapky a trochu leze.

 

 

 

Dnes jsme byly poprvé venku na sluníčku. To je nových věcí !

 

 

 

Haf,

dnes slaví Arnika kulaté výročí. Je jí už 10 dní a váží 350 g, tedy třikrát víc než když se narodila. Je to pěkný cvalík ! Taky ty kulatiny řádně zapila, samozřejmě mým mlíčkem ...

 

 

... a máme se rády ...

 

 

... pěkně se rozdováděla ...

 

 

... to pití jí přece jen trochu zmohlo ...

 

 

... tak a jde se spát.

 

 

 

 

 

Haf,

    první dni se zdálo, že se nám podaří malu Almu zachránit. Příbývala málo na váze, ale přece jen přibývala. Trochu sála mlíčko ode mě a trochu ji páníčkové přikrmovali. Pak jsem ji vždy pečlivě olízala. Třetí den ráno se to ale nějak zvrtlo. Najednou zhubla a byla taková šedá a malátná. Nechtěla sama sát a tak ji krmili jen páníčkové. Já jsem se ji snažila povzbudit a lízala ji ještě víc než dřív. Vzala jsem jí i hlavičku do tlamy a trochu kousala, aby se probrala. Nebylo to ale nic platné a večer zůstala ležet vedle mě bez hnutí a já jsem se na ni jen smutně dívala. Páníčkové hned poznali, že je konec, a že malá Alma svůj zápas o život prohrála. Bylo nám všem smutno, ale asi to tak mělo být. Přejeme jí, aby snila svůj věčný sen o sladkém mlíčku !

    Je jaro a všechno rozkvetlo. Almu uložíme tam, kde spí svatojánští broučci, naše první fenka Jassica a kocour Matýsek I. Děkujeme všem, kteří nás podpořili.

 

 

    Zůstala mi jen Arnika. Ta je silná a zdravá. Přibývá každý den 20 g a dnes už je skoro dvojnásobná něž když se narodila. Přesto o ni máme velký strach a tak je pořád pod dohledem.

 

.

 

        Podívejte se, jak je podobná pandě velké. I ta má při narození jen kolem 100 g a taky se obvykle rodí dvě a přežije jen jedna. Dospělá panda má ale přes 100 kilo. 

Mládě pandy velké:

 

        Páníček při svých cestách po Číně dvakrát navštívil chovnou stanici pandy velké v ve Wolongu v provincii S'čchuan. Naposledy rok před zničujícím zemětřesením v roce 2008, které chovnou stanici téměř srovnalo se zemí. Tahdy naštěstí zahynula jen jedna panda ze 150, které tam žily. Lidí zemřelo mnohem víc. Dnes už stanice zase funguje. Tam by si s mým štěňátkem asi poradili. Oni na to mají ale celý tým odborníků, dobré vybavení a taky zkušenosti. 

Chovná stanice pandy velké ve Wolongu v Číně:

 

Dospělá panda velká v chovné stanici:

 

 

 

Haf,

dnes jsou mým holčičkám dva dni. Arnika, ta větší, roste jako z vody a má se čile k světu, ale o Almu,tu menší, máme všichni velký strach. Málo saje a přibývá jen pomaličku.

 

 

Já se o štěňátka starám jak umím. Mlíčka mám dost a jsem trpělivá. Taky je často a intenzívně lížu. Když musím ven, tak jen na chvilku a páníčkové mě krmí a napájejí přímo v pelíšku. Mám k nim plnou důvěru i když s to malou často něco dělají. Rozdělili si služby a ve dne i v noci u nás pořád někdo je. Každou hodinu vstávají a malou mi přikládají ke struku a pomáhají jí pumpovat mlíčko. Taky ji příkrmují z lahvičky. Já ji pak důkladně olížu. Topí nám dečkou a štěňátka přikrývají šálou, aby jim nebyla zima. Páníček volal zkušeným chovatelkám a všechny ochotně předaly svoje zkušenosti. Snažíme se podle toho řídit a uděláme vše, co je v našich silách, abychom malou Almu zachránili. Děkujeme za cenné rady paní Boudné, paní Holé i magistře Ovesné. Držte nám všichni palce !

 

 

 

 

 

 

Haf, haf,

tak už je to tady ! Dnes brzy ráno se mi po 61 dnech očekávání narodily dvě krásné fenečky. Všechno šlo hladce a uměla jsem si sama poradit i když jsem se to nikde neučila.

Tak to je moje prvozozená Arnika. Narodila se dnes 17. března v 5.20 ráno a váží 114 g. Na prvních dvou fotografiích jí ještě není ani pět minut:

 

 

 

Páníčkové byli v pohotovosti, ale jen s údivem zírali jak jsem šikovná.

 

 

A to je moje druhorozená Alma. Narodila se v 7.40 a má jen 64 g. Máme o ni všichni veliký strach ! Má se ale k světu a dobře saje, tak to snad dobře dopadne. Držte nám palce na všech pacičkách !

 

 

 

 

   

 

 V polovině ledna jsem byla na svatební cestě za Crusíkem, tedy celým jménem Crusoe Filo Castelo. Měli jsme se moc rádi a teď se ve mně něco děje. Doufám, že všechno dobře dopadne a v polovině března se mi narodí krásná štěňátka.

 

TOPlist